Aliexpress po polsku

AliExpress to znana internetowa platforma sprzedaży, która współpracuje z tysiącami chińskich sprzedawców, oferując bardzo szeroką gamę produktów. Z tygodnia na tydzień cieszy się coraz większą popularnością. Teraz do dyspozycji klientów jest również AliExpress po polsku.

Kilka słów o AliExpress

AliExpress to zasadniczo najbardziej  znany chiński bazar, na którym znaleźć można niemal wszystko, począwszy od ubrań i butów, poprzez dekoracje i artykuły do domu, na elektronice kończąc. Na rynku internetowym funkcjonuje od roku 2010. Należy do istniejącej od 15 lat grupy handlowej Alibaba, która zarządza również wieloma mniejszymi serwisami.

Z czego wynika tak duża popularność AliExpress? Przede wszystkim z bardzo atrakcyjnych cen produktów, które są efektem dwóch czynników. Oferowane towary są produkowane w Chinach, dlatego ich  ceny nie są powiększane o marże firm zajmujących się eksportem. Poza tym sprzedawcy nie mają fizycznych sklepów, a jedynie pośredniczą w sprzedaży internetowej, a więc ceny produktów nie obejmują kosztów wynajmu lokalu itd.

Dlaczego warto kupować na AliExpress?

Popularność zakupów na AliExpress to swego rodzaju fenomen. Według najnowszych danych produkty z Chin zamawiało się około 5 milionów Polaków. W ciągu ostatniego roku liczba ta wzrosła o 66,6%. Tendencja ta będzie się utrzymywać nadal, bo zakupu na Aliexpress mają szereg zalet.

  1. Niskie ceny – ceny towarów oferowanych na AliExpress są średnio aż o 50% niższe niż w innych sieciach handlowych. Dotyczy to zarówno ozdób, jak i akcesoriów kuchennych czy elektroniki.
  2. Darmowa wysyłka – mimo że towar w tym przypadku wysyłany jest niemal z drugiego końca świata, na ogół nie trzeba płacić za jego wysyłkę. Rząd Chin dotuje niewielkich przedsiębiorców i pozwala im korzystać z państwowej poczty za darmo. Polska i inne kraje, podobnie jak Chiny, są członkami Światowego związku Pocztowego, dlatego bezpłatne jest również nadawanie przesyłek z Chin za granicę.
  3. Atrakcyjne kody rabatowe – chińscy sprzedawcy chcąc zachęcić potencjalnych klientów do dokonania zakupu w ich sklepie bardzo często oferują atrakcyjne zniżki i kody rabatowe.
  4. Wygodny sposób płatności – jeszcze do niedawna na AliExpressie funkcjonowały jedynie płatności za pomocą kart kredytowych, ale teraz się to zmieniło. Chińska platforma rozpoczęła współpracę z usługą Przelewy24 i wprowadziła płatność PayU, również z myślą o Polakach, którzy nie przepadają za innymi formami płatności.
  5. Wygodne składanie reklamacji – na AliExpress sprzedawca otrzymuje zapłatę, dopiero wówczas, gdy kompletny produkt dotrze do nadawcy w nienaruszonym stanie. W przeciwnym wypadku klient otrzymuje natychmiastowy zwrot kosztów. AliExpress zdecydowanie staje po stronie kupujących w przypadku jakichkolwiek konfliktów na linii klient-sprzedawca.
  6. Wiarygodny system ocen – platforma posiada wiarygodny, rozbudowany system wzajemnego oceniania się. Pozwala to na zapoznanie się z opiniami o danym sprzedawcy jeszcze przed dokonaniem zakupu. W ten sposób można uniknąć oszustów itd.

AliExpress po polsku

AliExpress nie jest jednak platformą idealną. Wprawdzie posiada polską wersję, ale wciąż jeszcze  bardzo niedopracowaną. Największym mankamentem platformy jest brak dobrej jakości  sprzedawanych produktów na język polski. Utrudnia to dokonywanie zakupów, zwłaszcza w przypadku elektroniki itd. Z tego powodu powstało właśnie AliExpress po polsku.

AliExpress po polsku to portal, na którym znaleźć można najpopularniejsze produkty oferowane przez chińskich sprzedawców. Jednak wszystkie opatrzone są kompletnymi, dopracowanymi opisami w języku polskim. Oznacza to koniec problemów podczas dokonywania zakupów z Chin. Od teraz można zapoznać się z dokładną specyfikacją popularnych produktów sprzedawanych na AliExpress. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie znają dobrze języka angielskiego, a także chcą korzystać z możliwości jakie daje ta platforma zakupowa. AliExpress po polsku skierowany jest do wszystkich tych, którzy chcą kupować tanie produkty z Chin.